Orkiestra Kameralna Soave

Krakowska Orkiestra Kameralna Soave jest najmłodszą orkiestrą naszego miasta. Współtworzą ją muzycy, studenci i absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie, których wielką pasją jest wspólne muzykowanie i możliwość dzielenia się radością grania ze zgromadzoną publicznością. Kierownictwo artystyczne nad zespołem objęła Kinga Bocheńska-Szostak.

Debiutancki koncert Soave, który odbył się 21 października 2007, poświęcony był w całości muzyce dawnej. Artyści z wielką dbałością starają się odczytywać i interpretować muzykę baroku.

Orkiestra doskonale czuje się również w repertuarze późniejszych epok i muzyce rozrywkowej, co z radością zaprezentuje publiczności podczas kolejnych koncertów, o których informować będziemy na naszej stronie.

Muzycy z ogromnym zapałem realizują nowatorskie i ambitne projekty.
W maju tego roku w ramach projektu "Krakowskie Noce 2009 - Noc Muzeów', "Soave" jako pierwsza orkiestra  w Polsce wykonała Symfonie Kameralne Williama Herschela.

We wrześniu 2009 orkiestra, wraz z Chłopięcym Chórem Pueri Cantores S. Nicolai, pod batutą maestro Macieja Tworka nagrała najnowsze dzieło oratoryjne współczesnego polskiego kompozytora  Józefa Świdra.